Закріплення вивченого про букву Хх, її звукові значення. Опрацювання текстів «Зима», «Весна». Списування з друкованого тексту.


Тема уроку. Закріплення вивченого про букву Хх, її звукові значення. Опрацювання текстів «Зима», «Весна». Списування з друкованого тексту.

Мета уроку. Повторити і узагальнити вивчене про букву Хх і її звукові значення; закріплювати вміння робити звуковий аналіз слів; удосконалювати навички виразного читання і списування з друкованого тексту. Поглиблювати знання учнів про народні традиції і прикмети, повязані з святом Стрітення. Розвивати звязне мовлення учнів. 

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

ІІ. Вступна бесіда. Оголошення теми і завдань уроку.

-        Діти, вчора ми святкували з вами велике релігійне свято. Яке? (Стрітення)

-        Що ви знаєте про свято Стрітення? (Відповіді дітей)

-        Так, а ще в народі кажуть, що в цей день зустрічається зима з весною. За сотні років люди помітили, що за погодою на Стрітення можна передбачити, якою буде весна. (Вчитель зачитує кілька прикмет). А сьогодні ми з вами проведемо урок-змагання, де спробуємо теж по-своєму передбачити, чи скоро настане весна, а чи, може, зима в нас ще затримається надовго.

     Клас поділити на команди (за рядами або команда хлопчиків і дівчат).

-        А зараз ви дізнаєтеся, як буде називатися кожна команда., відгадуючи загадки.

Загадка 1.

 Біла, гарна, чарівна,
Мов Снігуронька вона.
Землю прикрашає,
Сріблом засипає
Все навколо – наче рай!
Нумо! хто це, відгадай!
(Зима)

       Представник команди «Зима» викладає на магнітній дошці слово «ЗИМА».

Загадка 2.

Все у зелені довкола:
Пасовища, ліс і поле.
Мчать струмочки до ріки,
Ліплять гнізда ластівки,
І в сороки новина,–
Облетіла всіх вона,
Сповіщаючи: ...
(Весна)

     Представник команди «Весна» викладає на магнітній дошці слово «ВЕСНА».

   - Отже, розпочинаємо змагання. За кожну правильну відповідь команди «Зима» наша чарівна Зимонька отримуватиме сніжиночку, а за правильну відповідь команди «Весна» розцвітатиме квіточка.

   ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.

1.    Складання звукової моделі слів ЗИМА, ВЕСНА.

2.    Гра «Склади слово».

Для команди «Зима»:

П, Х, У  (пух)             О, Л, Х, О, Д  (холод)

Для команди «Весна»:

Х, Р, А, А, М (хмара)            Х, У, Р (рух)

3.    Прочитай слова. Встав пропущену велику або маленьку букву Хх.

Для команди «Зима»:

__ліб                          дітла__и                              мура__а

му__а                         кома__а                              __ристина

Для команди «Весна»:

горо__                      черепа__а                          мо__

ти__енько                За__арко                            __аритон

4.    Робота над текстами «Зима», «Весна».

                                                   ЗИМА

     Настала зима. Мороз прикрасив візерунками вікна. Замурував у лід ріки, озера, ставки. Тато залив коло дому ковзанку. Ми стали на ковзани – і на ковзанку! Зима морозна, але весела!



      - Про яку пору року розповідається у тексті?

     - Хто залив коло дому ковзанку?

     - На чому катаються діти у тексті?


                                                       ВЕСНА

     Настала тепла весна. Світить лагідне сонечко. У полі розтанув останній сніг. З пагорбів побігли веселі струмочки. На проталинах розквітли сині проліски. Весна – чудова пора року!



     - Про яку пору року йдеться у тексті?

     - Які прикмети весни згадуються у тексті?

     - Як називаються перші весняні квіти, які згадувалися у тексті?

5. Підбір слів, назв ознак, до слів ЗИМА, ВЕСНА.

Зима (яка?) холодна, сніжна, морозна,  люта, весела, казкова .

Весна (яка?) квітуча, весела, тепла, лагідна, зелена, співуча, заквітчана.

6.    Письмове завдання: списати в зошит перші два речення з тексту. 

ІV.  Підведення підсумків уроку. Визначення команди-переможця.

- Чи дізналися сьогодні ви щось нове на уроці?

- Чи цікаво вам було?

 

          ДОДАТКОВІ ВПРАВИ.

1.    Ребуси.

                                                        

Х = В 

,ОХ  

2.    Скласти речення.

 

 

Христини      хустина     У     гарна

 

Наталочка    у       скоро        магазин    піде

 

3.    Знайти зайве слово.

 

Весна, зима, хвіртка, осінь, літо.

 Пролісок, підсніжник, гриб, кульбаба, тюльпан.



           












Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Сценарій свята "ПРОЩАННЯ З БУКВАРИКОМ"

Сценарій свята Миколая